Kanadsko dražbeno podjetje Ritchie Bros je v letu 2013 imelo skupno za kar 3.8 milijarde ameriških dolarjev prometa. Od tega je samo v zadnjem četrtletju ustvarilo kar rekordnih 1.1 milijarde ameriških dolarjev prometa. V letu 2013 je podjetje imelo kar 356 dražb po vsem svetu kar je 3% manj kot prejšnje leto.
Generalni direktor podjetja Peter Blake je povedal, da so v letu 2013 dosegli kar nekaj pomembnih mejnikov. Na domačem kanadskem trgu so precej povečali svojo prisotnost ter ustvarili za več kot 1 milijardo dolarjev prometa. Tako so prvič s svojimi storitvami vstopili tudi na kitajski in finski trg ter dosegli nov rekord s spletnimi dražbami. To pomeni, da so samo preko spletnih dražb v letu 2013 prodali za več kot 1.4 milijarde dolarjev opreme kar predstavlja 37% vsega prometa.
Tekom leta 2013 nam je več kot 43.000 prodajalcev zaupalo prodajo njihove opreme na naših dražbah ter kar 425.000 potencialnih kupcev se je tudi registriralo pri spletnih storitvah z namenom, da bi lahko sodelovali pri dražbah.
Blake je tudi povedal, da so v letu 2013 še najbolj do sedaj povečali svoje prodajno osebje predvsem pa so investirali v tehnologijo z namenom izboljšati storitve in povečati samo produktivnost podjetja.
Vir: KHL.com